loader image

Infolinia 722 511 688

Email biuro@dbamyoczystosc.pl

722 511 688

biuro@dbamyoczystosc.pl

Czyszczenie wykładzin Kraków, Katowice, Warszawa.

Czyszczenie wykładzin jest obecnie jedną z czynności bez której nie można wyobrazić sobie profesjonalnej usługi sprzątania biura. Zaczynając od codziennej pielęgnacji wykładzin czyli odkurzania, poprzez bieżące odplamianie wykładziny oraz usuwanie bardziej uporczywych zabrudzeń, skończywszy na gruntownym praniu lub czyszczeniu wykładziny. Usługi czyszczenia wykładzin wykonujemy w ramach kompleksowego utrzymania czystości biura jak również jako samoistną usługę porządkową, dedykowaną do firm które mają własny personel sprzątający a czyszczenie wykładzin nie jest czynnością wykonywaną przez osoby świadczące codzienne sprzątanie biura. Usługę wykonujemy w takich miastach jak Kraków (+ woj. małopolskie), Katowice (+ woj. śląskie), Warszawa (+ woj. mazowieckie). Jeśli metraż przekracza 1000 m2 jesteśmy w stanie podjąć się również usługi w innych miastach.

Jakie są metody czyszczenia i prania wykładzin?

Jeśli chodzi o czyszczenie wykładzin, do wyboru są różne metody:

  1. Najpopularniejszą do niedawna metodą czyszczenia wykładzin było czyszczenie ekstrakcyjne. Profesjonalna chemia czyszcząca oraz gorąca woda to skuteczność czyszczenia i usuwaniu brudu, roztoczy, kurzu oraz bakterii z większości wykładzin. Należy jednak pamiętać, że ta metoda czyszczenia nie nadaje się do części wykładzin lub dywanów, ponieważ ekstrakcja gorącą wodą może uszkodzić wykładzinę zwłaszcza jeśli producent zabrania stosowania czyszczenia wykładziny na mokro.
  2. Szamponowanie wykładzin to kolejna popularna metoda czyszczenia wykładzin.
  3. Czyszczenia parą od niedawna również jest metodą stosowaną przez profesjonalne firmy sprzątające.
  4. Kolejna metoda czyszczenia wykładzin to również nkapsulacja.
  5. Pozostałe metody typu: czyszczenie mikrogąbkami, bonetowanie, czyszczenie suchą pianą.
  6. Jednak w naszej ocenie najskuteczniejsza metoda czyszczenia wykładzin to czyszczenie na sucho. Metoda ta to połączenie specjalistycznych maszyn oraz środków dedykowanych do czyszczenia wykładzin na sucho. Wykładzina jest czysta bez przemaczania. Nie ma ryzyka uszkodzenia podłogi technologicznej (która coraz częściej wykorzystywana jest w nowoczesnych biurach na terenie Krakowa, Katowic czy Warszawy).

Jakie są zalety i wady każdej metody i która z nich jest najlepsza dla różnych rodzajów wykładzin?

Wybierając metodę czyszczenia wykładzin należy wziąć pod uwagę kilka aspektów takich jak: rodzaj wykładziny, zalecenia producentów wykładziny co do jej czyszczenia i konserwacji, podłoże na którym wykładzina jest ułożona oraz inne czynniki związane z procesem czyszczenia. Różne metody czyszczenia wykładzin, takie jak czyszczenie ekstrakcyjne lub czyszczenie na sucho mają swoje zalety i wady.

Czyszczenie na sucho w naszej ocenie jest obecnie najlepszą metodą czyszczenia wykładzin. W porównaniu z innymi metodami nie przemacza się wykładziny, jest dozwolona przez znaczną część producentów, jest co najmniej tak samo skuteczne jak inne metody czyszczenia wykładzin a wręcz nawet je przewyższa, umożliwia użytkowanie wykładzin po godzinie od zakończenia czyszczenia. Dodatkowo po takim czyszczeniu możemy zabezpieczyć wykładzinę środkiem impregnującym mającym za zadanie zapewnienie długotrwałej ochrony. Często na życzenie Klienta wykonujemy pokaz kilku metod czyszczenia. Prawie w 100 procentach przypadków Klient decyduje się na czyszczenie na sucho wykładziny.

Drugą najczęściej stosowaną metodą czyszczenia jest czyszczenie ekstrakcyjne, tj. na mokro. Jest to metoda stosowana od kilkudziesięciu lat. Sami wykonujemy ją od przeszło 20 lat. Metoda ta idealnie sprawdzała się w latach 90-tych ubiegłego wieku. Dawała również radę na początku obecnego wieku, jednak od kiedy pojawiła się metoda czyszczenia wykładzin na sucho z miesiąca na miesiąc odchodzi do lamusa. Głównymi wadami tej metody jest ilość wody konieczna do przeprowadzenia czyszczenia. Czyszcząc wykładziny tą metodą często zużywaliśmy setki a nawet tysiące litrów wody. Wykładzina po wyczyszczeniu była czasami mocno wilgotna, wręcz przemoczona na wskroś. Czas schnięcia takiej wykładziny wynosił od 24 do 48 godzin. Nie można było tej metody stosować w nowoczesnych biurowcach, nie można stosować jej przy wykładzinach klejonych klejem wodo rozpuszczalnym oraz odpada jako metoda czyszczenia wykładziny, których producent nie zezwala czyścić na mokro.

Najbardziej odpowiednia metoda czyszczenia dywanów zależy od wielu czynników. Profesjonalne firmy czyszczące wykładziny udzielą wskazówek dotyczących najlepszej metody i materiałów do czyszczenia wykładzin. Należy jednak zauważyć, że najbardziej uniwersalna metoda czyszczenia wykładzin to czyszczenie na sucho.