loader image

Infolinia 722 511 688

Email biuro@dbamyoczystosc.pl

722 511 688

biuro@dbamyoczystosc.pl

Czy możliwa jest wycena bez oglądania biura?

W poprzednim artykule pisałam o tym, że gwarantujemy każdemu Klientowi bezpłatną i solidną wycenę usługi sprzątania biura. Najlepszym źródłem informacji o tym co jest przedmiotem wyceny jest spotkanie, wizja lokalna obiektu, rozmowa bezpośrednia. Jednak takie spotkanie nie zawsze jest warunkiem koniecznym. Dlatego odpowiedź na pytanie zawarte w tytule brzmi twierdząco. Tak, możliwa jest wycena bez oglądania biura.

Okres pandemii zmienił częściowo podejście Klientów do spotkań. Mianowicie, jeżeli nie jest ono niezbędne z powodów np. złożoności usługi, specyfiki biura, to coraz częściej Klienci chcą, aby wycenę przygotować na podstawie informacji przekazanych mailowo lub w rozmowie telefonicznej. Prawdą jest też to, że często brak czasu, konieczność szybkiej zwrotnej informacji powoduje, że właśnie ta pośrednia opcja jest wygodniejsza.

Z racji wieloletniego doświadczenia mamy możliwość przygotować wycenę telefoniczną bądź mailową. Jeżeli wycena dotyczy biura, które my oceniamy jako standardowe, zarówno pod względem metrażu, organizacji pracy jak i zakresu, to taka oferta nie będzie się różnić od tej, która byłaby przygotowana po spotkaniu bezpośrednim z Klientem. Jesteśmy w stanie oszacować koszty realizacji takiej usługi dość precyzyjnie. Jeżeli temat jednak jest bardziej złożony a Klient nie ma możliwości się z nami spotkać mamy inne rozwiązanie. Sporządzamy wycenę w oparciu o szczegółowy wywiad i przygotowujemy ofertę wstępną. Chodzi o to, aby Klient mniej więcej wiedział jak cenowo i jakościowo przedstawia się nasza oferta. Ostateczne potwierdzenie warunków zawartych w ofercie następuje później, gdy Klient ma czas i możliwość się z nami spotkać. Po zobaczeniu danego obiektu, np. biura, zakładu produkcyjnego czy salonu samochodowego i rozmowie, weryfikujemy złożoną ofertę i przedstawiamy ją Klientowi.

Wycena zaoczna jest też możliwa, gdy to Klient decyduje o organizacji sprzątania w swoim biurze. Gdy otrzymujemy dokładne wytyczne w zakresie pracowników, godzin pracy itd. to wtedy możemy również zaprezentować konkretną ofertę bez konieczności spotkania.
Osobiście preferuję spotkanie bo wtedy również osoba zlecająca usługę sprzątania wie z kim potencjalnie nawiąże współpracę. W trakcie takiego spotkania można więcej się dowiedzieć na temat oczekiwań Klienta, zobaczyć dokładnie jaki jest rodzaj posadzek, wykładzin, mebli itp. Mamy pełny obraz. Jednak rozumiem też, że zdarzają się sytuacje, kiedy takie spotkanie nie jest możliwe do zorganizowania i na to również jesteśmy przygotowani.