loader image

Infolinia 722 511 688

Email biuro@dbamyoczystosc.pl

722 511 688

biuro@dbamyoczystosc.pl

Jak wybrać firmę sprzątającą w Krakowie lub Katowicach?

Dla osób szukających firmy sprzątającej w Krakowie lub Katowicach istotne jest aby dokonać najlepszego wyboru. Czym kierować się przy wyborze firmy? Ceną? Doświadczeniem? A może czymś zupełnie innym? Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej, dostosowanej do naszych potrzeb może być trudnym zadaniem. Dlatego postaramy się podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy poszukiwaniu firmy sprzątającej.

Przy tak wielu firmach oferujących usługi na rynku sprzątania może być trudno zdecydować, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie i Twoich potrzeb. Jednym ze sposobów zawężenia wyszukiwania jest poszukiwanie firm specjalizujących się w tym rodzaju sprzątania, którego potrzebujesz, na przykład sprzątanie biur, czyszczenie bloków lub czyszczenie dywanów.

Pierwszą sprawą jest odpowiednie zapytanie w wyszukiwarce Google.pl, która jest najpopularniejszym miejscem gdzie takie poszukiwania można przeprowadzić. Warto jest sprecyzować czego się poszukuje a potem wpisać to w polu wyszukiwania. Ważne jest również dodanie lokalizacji tak aby szukając firmy sprzątającej z Krakowa lub Katowic nie znaleźć firmy, która nie świadczy usług w danym mieście. Dlatego jeśli szukasz firmy sprzątającej biura w Krakowie najlepiej nie wpisywać w wyszukiwarce „sprzątanie biur” czy „firma sprzątająca” lub „firma sprzątające biura” lecz szukać takiej frazy jak „firma sprzątająca biura kraków” lub „sprzątanie biur kraków”. Jeśli chodzi o frazę „sprzątanie biur kraków” napotkamy jednak pewien kłopot wynikający z tego, że w dużej mierze trafimy na oferty pracy firm sprzątających a nie na ich ofertę handlową.

Sprawdź opinie w internecie

Innym sposobem na znalezienie dobrej firmy sprzątającej jest sprawdzenie opinii w Internecie. Recenzje innych klientów mogą dać wyobrażenie o ich doświadczeniach z konkretną firmą. Jeśli nie ma wielu recenzji, możesz rozważyć poproszenie firmy o referencje od poprzednich klientów. To może dać Ci dobre konkretny obraz tego, jakiego rodzaju usług możesz się spodziewać, zanim ich zatrudnisz.

Możesz również sprawdzić stronę internetową firmy, aby uzyskać więcej informacji na temat ich usług i doświadczenia. Może to pomóc w ustaleniu, czy firma ma doświadczenie i kwalifikacje, których szukasz. Na koniec zawsze pytaj o wycenę sprzątania biura lub bloku przed zatrudnieniem firmy sprzątającej, aby mieć pewność, że usługi zmieszczą się w Twoim budżecie.

Po wyszukaniu firm sprzątających, z którymi chciałbyś nawiązać współpracę warto przygotować jeden dokument, który wysyłać będziesz do firm sprzątających a na podstawie którego firmy będą sporządzać wycenę usług porządkowych. W dokumencie tym warto zawrzeć takie dane jak:

 • Nazwa Firmy,
 • Adres realizacji usług porządkowych,
 • Numer telefonu (w celu zadania pytań dotyczących wyceny lub umówienia się na spotkanie),
 • Metraż biura, metraż terenu zewnętrznego (z podziałem na chodniki, drogi i zieleń),
 • Godziny w których wykonywane są prace przez firmę sprzątającą (przed pracą, w ciągu pracy biura, po zakończeniu pracy, w godzinach nocnych),
 • Ilość pięter,
 • Czy usługa wykonywana jest codziennie czy z mniejszą częstotliwością,
 • Zakres prac z podziałem na te które realizowane są codziennie, kilka razy w tygodniu oraz te z mniejszą częstotliwością np. raz w tygodniu, raz na miesiąc, co kwartał, dwa razy w roku, raz w roku.
 • Ilość pracowników pracujących w budynku (informacja szczególnie istotna w celu wyceny kosztów zakupu papierów toaletowych, ręczników papierowych, mydła w płynie).
 • Ilość pomieszczeń typu kuchnia, jadalnia, łazienka,
 • Informacje dodatkowe – czy w biurze występują przeszklenia, czy wymagany jest serwis dzienny (dyżur pracownika w godzinach pracy biura).

Ujednolicenie zapytania ofertowego daje pewność, że każda firma sprzątająca przygotuje dokładnie wycenę na taki zakres prac jaki jest przez Ciebie oczekiwany.