loader image

Infolinia 722 511 688

Email biuro@dbamyoczystosc.pl

722 511 688

biuro@dbamyoczystosc.pl

Sprzątanie bloków Kraków – Optymalny zakres usług porządkowych

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zmieniło się podejście mieszkańców oraz zarządców nieruchomości do kwestii związanych ze sprzątaniem bloków, kamienic w Krakowie. Zwracamy coraz większą uwagę na estetykę części wspólnych, terenów zewnętrznych i zielonych. Zwiększył się również standard samych budynków i terenów przynależących. Powstające osiedla, bloki mieszkalne są projektowane z myślą o wygodzie i poczuciu estetyki, co ma wpływ na użyte materiały, które wymagają fachowej pielęgnacji. Zmierzam tutaj do roli firmy sprzątającej, ponieważ ona również się zmienia. Sprzątanie bloków i kamienic wymaga od nas, jako specjalistów w utrzymaniu czystości, fachowego podejścia, precyzyjnego doboru środków czystości i odpowiedniego sprzętu. Kluczowy jest też temat optymalizacji zakresu prac.

Optymalizacja zakresu prac

Optymalizacja zakresu prac to temat, któremu chcę poświęcić szczególną uwagę. Cóż to takiego jest ta optymalizacja, na czym polega i jaki ma sens? Otóż, kluczową ideą optymalizacji zagadnień związanych ze sprzątaniem bloków i kamienic, jest to aby efekty pracy były zadowalające a cena za usługę konkurencyjna.

Myślę, że wielu z nas chciałoby aby klatki schodowe, korytarze, windy były codziennie lub 3 razy w tygodniu w całości zamiatane, zmywane, doczyszczane itp. Z ponad 20 letniego doświadczenia stwierdzam, że to przeczy idei optymalizacji. Niestety, ale taka jest prawda. Co ma wpływ na cenę usługi? Zakres, ponieważ to on wpływa na czas pracy, a wynagrodzenie pracownika sprzątającego to kluczowy czynnik cenotwórczy. Ograniczając czas pracy, ograniczamy koszty.

Naszym Klientom w Krakowie sugerujemy zmianę podejścia do sprzątania bloków, kamienic. Po ocenie konkretnego przypadku najczęściej jest możliwość wdrożenia innego planu sprzątania.

Prace wykonywane codziennie: zamiatanie i mycie parterów budynku, przegląd czystości klatki schodowej, zbieranie śmieci, wg potrzeb pozamiatanie, umycie strefy dotykowej w drzwiach wejściowych, pozamiatanie i zmycie podłogi w windzie, pozbieranie śmieci z terenu zewnętrznego/zielonego

Prace wykonywane 1 lub 2 razy w tygodniu: pozamiatanie i dokładne umycie całej klatki schodowej oraz korytarzy, umycie drzwi windowych, umycie poręczy.

Prace dodatkowe, wykonywane z rzadszą częstotliwością dostosowywane są już do konkretnego budynku.

Efektywność ww. zakresu prac jest bardzo wysoka, spełnia dwa podstawowe kryteria jakim są:

  1. czysta i zadbana wspólna przestrzeń w bloku czy kamienicy,
  2. optymalizacja czasu pracy, tj. kosztów realizacji usługi.

Serdecznie zapraszam do kontaktu i rozmowy na temat optymalizacji kosztów i jakości świadczonych usług porządkowych na terenie Państwa bloków, kamienic czy wspólnot mieszkaniowych.