loader image

Infolinia 722 511 688

Email biuro@dbamyoczystosc.pl

722 511 688

biuro@dbamyoczystosc.pl

Sprzątanie firm – jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Z roku na rok powstaje coraz więcej biurowców. Nic więc dziwnego, że sprzątanie firm staje się coraz bardziej popularne, szczególnie w dużych miastach. Aktualnie żadne przedsiębiorstwo nie może obejść się bez pomocy firmy sprzątającej. Biura, sklepy i inne pomieszczenia stanowią swego rodzaju wizytówkę i muszą wyglądać reprezentacyjnie, by móc przyjmować w nich klientów. Ponadto posprzątane biuro pozytywnie wpływa także na wydajność pracy zespołu i zwiększa motywację do wykonywania zadań.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Jest to usługa realizowana regularnie – tylko i wyłącznie cykliczność wykonywanych prac jest w stanie kompleksowo zadbać o każde pomieszczenie. Świadczone usługi wykonywane są również przez profesjonalny i wykwalifikowany zespół, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Podczas prac wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone środki czystości, które są również bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i czyszczonych powierzchni. Doświadczona ekipa sprzątająca dysponuje także własnym sprzętem i narzędziami. Ponadto utrzymywanie czystości odbywa się według wcześniej ustalonego harmonogramu, nie przeszkadzając w wykonywaniu codziennej pracy w biurze.

Sprzątanie firm – jakie usługi?

Jakie usługi oferują firmy sprzątające? Wszystko zależy od rodzaju i wielkości danego obiektu oraz oczywiście indywidualnych potrzeb i ustaleń. Niemniej jednak do najczęściej wykonywanych prac zaliczamy:

  • ścieranie kurzu (obejmuje to zarówno biurka, parapety, lampy, jak i urządzenia biurowe),
  • mycie podłóg,
  • odkurzanie wykładzin i dywanów,
  • sprzątanie pomieszczeń socjalnych (stołówki, kuchnie, toalety),
  • opróżnianie koszy na śmieci.

Obejmuje to wykonywanie takich czynności jak czyszczenie ekspresów do kawy, obsługa zmywarki, uzupełnianie artykułów higienicznych itp. Zależnie od rodzaju danej przestrzeni, sprzątanie może obejmować także czyszczenie powierzchni do przechowywania materiałów lub towarów oraz czyszczenie miejsc ekspozycji towarów. Firmy sprzątające oferują także wiele innych dodatkowych usług, takich jak mycie okien od zewnątrz i od wewnątrz, czyszczenie wykładzin dywanowych, niemniej jednak zazwyczaj są one dodatkowo płatne.